Kelebek Festivali

Kozaları Yırtıp Uçma Zamanı!

Bedensel, Zihinsel Görme ve İşitme Engelli yaklaşık 1000 kişinin katıldığı, tüm gün engelleri ortadan kaldırmaya yönelik spor, sahne şovları vb. aktivitelerin olduğu bir organizasyondur.

Amaç, hep birlikte engelsiz eğlenceli bir gün geçirip onların kozalarını yırtıp uçmalarını sağlamak, kendilerini tamamen özgür hissettirmektir.

Çocuklar balon, pamuk helva, mısır, dondurma gibi çocukluk zamanlarının en zevkli şeyleri ile ilgilenirken atmosferde mutluluk ve kaynaşma vardır. Görme engelliler ellerinde ve burunlarında hissettikleri renkler ile duvar boyama yaparlar. İşitsel engelliler perküsyonla, fiziksel engelliler dansla, zihinsel engelliler müzikle renk katarlar günümüze. Hayatın onlara çıkardığı engellere takılmayıp devam eden insanların başarı hikayelerini görürüz. Küçücük kusurlarına karşılık aslında kocaman güzel şeyleri olan insanlar büyüler bizi. Sahne gösterileri, fonda sürekli çalan müzik ile eğlence kokar Kelebek Festivali. Panayır havasında olan bu günde sürekli farklı aktiviteler mevcuttur. 

İlk olarak 2008 yılında gerçekleştirilen Kelebek Festivali’miz her geçen yıl daha çok misafirimizin katılımı ile çoşku ile gerçekleşmektedir. Bölgemizin incisi dediğimiz tüm kulüplerimizin dönem boyu büyük emeklerle ortaya çıkardığı Kelebek Festivali’miz 2018 yılında Avrupa Rotaract Bilgi Merkezi tarafından verilen ödüllerde Avrupa’nın en iyi 3. 4 Tema Ödülü’ne de layık görülmüştür.