Hakkımızda

Bir Sivil Toplum Kuruluşundan Daha Fazlası...

Rotaract Nedir?

Rotaract, Uluslararası Rotary tarafından kurulan ve desteklenen, dünyanın en büyük gençlik organizasyondur. 1920'li yıllarda Rotary'nin gençlik yapılanması olarak tohumları atılmış Rotaract, resmi olarak 13 Mart 1968 yılında kurulmuştur. Toplum yararına çalışmalar sürdürmekte, aynı zamanda da Birleşmiş Millet tarafından tanınmaktadır. İsmi "Rotary in Action" ifadesinden türetilmiştir. Kar amacı gütmediği için reklam yapmamaktadır. Bu sebeplegörünürlüğü-bilinilirliği az, ancak uluslararası mecralarda geçerliliği çok olan bir kuruluştur.


Rotaract'ın Amacı Nedir?

Rotaract üyeleri; Topluma hizmet, bireysel gelişim, mesleki gelişim, bireyler arasında dostluk ve anlayışın geliştirilmesi, uluslararası ilişkilerin ilerlemesi için çalışmaktadır.


Neden Rotaract?

Her sivil toplum kuruluşu eşsizdir ve toplumlar için çok önemlidir. Ancak, pek çoğu yukarıda saydığımız amaçlarımızdan sadece birisine hizmet etmektedir. Rotaract, tahmin edileceği üzere 108 yıllık tarihi, sahip olduğu organizasyon yapısı, üye portföyü, iletişim ağı ve tecrübesi sayesinde tek bir alana değil pek çok konuda çalışma fırsatı sunmaktadır. Bu da kendini geliştirmek için mükemmel bir ortam sağlamaktadır.


Bana Ne Faydası Olacak?

Rotaract, 18 yaş üzeri iş ve meslek sahibi, öğrencileri ve gençprofesyonelleri hedef almaktadır. Toplum yararına çalışan ve kar amacı gütmeyen kuruluşlarda çalışmak isteyen herkes burada topluma hizmet etmenin vereceği mutlulukla beraber, ömür boyu sürecek dostluklar da sağlamaktadır. Kendi iletişim ağımız sayesinde çeşitli yurt dışı ve mesleki fırsatlar da elde edebilmektedir.

Eğer sen de bahsettiğimiz kriterlere uyduğunu düşünüyor ve aramıza katılmak istiyorsan aşağıda bulunan linki doldurabilirsin.

İletişim Formu